Site Rengi

Başkanın Mesajı


Başkanın Mesajı

SAİDER;  Sağlıklı Aktif Yaşam İnsani Değerler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği 

 

Sağlık denildiğinde aklan gelen ilk düşüncelerden biri, sağlıksız olduğumuzdaki yaşadığımız anlardır, birde huzurun mutluğun en güzel en tatlı anları… Bu o an yaşadığımız duruma göre de değişkendir. 

Sağlığı kendi içinde bulunulan duruma göre sınıflandırabiliriz; Akıl sağlığı, kalp sağlığı, ruh sağlığı ve vucüt sağlığı vs. diyerek sağlık konusunu enginleştiririz. Peki neden ayırırız. 

Çünkü insan sadece biyolojik değil aynı zamanda ruhsal bir yapıdır. Duygular düşünceler hisler dahi sağlığa muhtaçtır. Bu sebeple insanoğlu sağlık lı yaşam ile ilgili nice ticari ve iktisadi işler ortaya koymaktadır.

Sağlam kafa sağlam vucütta bulunur atasözünü hepimiz duymuşuzdur. Yani mesele sağlıklı bir hayat için Kalbin ve aklın sağlıklı olabilmesi dir. 

Akıl sağlığı temkinli ve kontrollü hayatı seçer ve dış dünyanın tehlikelerinden ve kötü etkilerinden korur, 

Kalp sağlığı ise içsel ruhsal ve düşüncesel olarak olmuşlardan ders alıp kötü olacaklardan korur. 

 

Teknolojinin gelişmesi ve analizlerin çoğalması ile bulunduğumuz mekanların dahi hislerinin konuşulduğu bu zamanda, Sudan olan her canlının varlığına kadar nice makaleler okumaktayız. 

Peki bizler sağlıklı aktif bir yaşam için ne yapıyoruz… ?

 

Huzurlu bir yaşam için gece gündüz çalışıyor, emekli oluyor ve emekli olduğumuzda kaybettiğimiz sağlığımız için kazandıklarımızı harcıyoruz.

 

İşte bizler de hem kendi sevdiklerimiz hemde tüm sevdiklerimizin sevdikleri için bir çalışma başlattık.

Ömür boyu sağlıklı aktif bir yaşam için; insani değerlerimiz ile huzurlu ve mutlu altın bir çağ projeleri ile uzmanlaşmakla,  bilgi ve becerilerimizi paylaşarak her geçen gün büyüyen bir aile olayı hedeflemekteyiz 

 

Sizleri yeşilin en yeşiline 

Mavinin en enginliğine 

Huzurun en dinginliğine götürecek bir yelken açtık hanemize bekliyoruz. Ve hanemize dahil olacakları şimdiden en kalbi selamlar la selamlıyoruz

 

Allahın ve Resulünün selam ve bereketi üzerinize olsun ey hane halkı

 

 

Davut KARACAN

Saider Yönetim Kurulu Başkanı