Site Rengi

Biz Kimiz ?


Biz Kimiz ?

SAİDER;  Sağlıklı Aktif Yaşam ve İnsani Değerler Eğitim Kültür ve Yardımlaşma Derneği

 

İnsan en güzel sekil de yaratılmıştır. 

 

Doğum ve ölüm arasında ki sürece hayat denir, hayatın en güzel şekilde yaşaması için önce insanın biyolojik ve ruhsal yapısını iyi bilmeli diyoruz. Çünkü insan sadece biyolojik değil aynı zamanda ruhsal bir varlıktır.

İnsanın gerek beslenmesi gerekse hayatını sürdürürken de ona en lazım olan bilgileri bilmek zorundadır.  Hayvanlar ile farkımız aklımız ruhumuz ve bizi biz yapan değerlerimiz den doğan tercihlerimizdir.

 

 Bizler insanların sağlıklı ve aktif bir yaşamı nasıl elde etmeleri konusunda kurulduk. Araştırdık geliştirdik ki bu öncelikli görevimizdir. İnsani değerlerimizi nasıl ilerleyeceği ve geliştireceği konusunda son nefesimize kadar çalışacak ve gayret edeceğiz.

Ve sizlerle beraber büyüyeceğiz

.

Tüm ayrım ve ayrıştırmaların asla kar sağlamadığını yılların verdiği tecrübe ile bilmekteyiz. Bu sebeple diyoruz ki FARKLILIKLARIMIZ ASLINDA ZENGİNLİĞİMİZDİR. Bizlerde diyoruz ki; insan kendi bilgi ve becerisini tecrübeleri ile aktarmakla hatası ve yanlışı az ve hatta hiç hata yapmadan çok huzurlu ve mutlu bir yaşam sürebiliriz.

Sürdürebilir bir huzurun kapısını araladık, Sevgi başta olmak üzere kıtlığı çekilen tüm açlıkların doyması için beraber olalım

Sürdürebilir bir mutluluğun kapısını araladık, Stres e sürükleyen tüm köleliklerin çözümünü bulduk ve sizlerle paylaşmak dileğindeyiz

 

Biz; insanın ancak insani değerler ile varlığını sürdürebileceğini biliyoruz. Bu sebeple ayırım yapmadan kardeşçe kucaklamak ve kucaklanmak için gelin beraber olalım.

Bizi yoktan var eden yaratıcımız Allahın sırrı olan İnsanlığımızı ve insani değerlerimizi hatırlatarak yaşayalım ve yaşatalım.

 

Biz kimiz; Üçüncü bin yılın ilk yüzyılında kurulduk, bin yıl sürecek bir kandil yaktık. Tüm dünya yı aydınlatacak bir ışık olması dileklerimizle…

 

Saygılarımla

SAİDER YÖNETİM